Sentyabrın 5-də Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Rövşən Rzayev vətəndaşların növbəti qəbulunu keçirib.
Məcburi köçkün statusu olan 40-dan çox vətəndaş fərdi qaydada qəbul edilib. Onların müraciətləri, əsasən, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, kommunal xidmətlər, status, vahid aylıq müavinət, məşğulluq və digər məsələlərlə əlaqədar olub.
Vətəndaşlara bir daha bildirilib ki, qaçqınların və məcburi köçkünlərin problemlərinin həlli Prezident İlham Əliyevin sosial siyasətinin prioritet istiqamətlərindəndir. Bu kateqoriyadan olan vətəndaşların mənzil – məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması üçün mühüm tədbirlər görülür və proses mərhələli şəkildə həyata keçirilir. Birinci vitse-prezident xanım Mehriban Əliyeva ən ağır və qəzalı şəraitdə yaşayan məcburi köçkünlərin yeni mənzillərə birinci növbədə köçürülməsi ilə bağlı verdiyi tapşırığın icrasını nəzarətdə saxlayır.

On September 5, Rovshan Rzayev, Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs held the next reception of citizens.
More than 40 citizens, many of whom were IDPs were individually received. Their appeals were mainly related to improvement of housing and living conditions, utilities, status, single monthly allowance, employment and other issues.
Citizens were informed once again that addressing the problems of refugees and IDPs is of the priorities of the President Ilham Aliyev`s social policy.
Important measures are being taken to improve the housing and living conditions of citizens from this category and the process is carried out in stages. The First Vice President Mrs. Mehriban Aliyeva keeps the execution of her instruction about relocating the IDPs living under the most severe conditions and in damaged buildings to new apartments in the first place under control.